O knihovně

Místní knihovna Kladníky působí v obci se 146 obyvateli. Zřizovatelem je Obec Kladníky.

Knihovna má ve stálém fondu 1 173 knihovních jednotek. Kromě stálého fondu nabízí knihovna svým čtenářům novinky z výměnného fondu, který je do knihovny dovážen pravidelně čtyřikrát ročně, celkem je k dispozici dalších nejméně 300 svazků (v roce 2018 to bylo 430 svazků). V roce 2014 u nás byla provedena revize knihovního fondu. Při této příležitosti jsme vyřadili knihy opotřebované, zastaralé a duplicitní a to v počtu 338 svazků.
V červnu a listopadu je fond doplněn o nové knihy do stálého fondu.
Knihovna je základní knihovnou a součástí střediska Lipník nad Bečvou, výkon regionálních funkcí pro ni zajišťuje pověřená knihovna - Městská knihovna Lipník nad Bečvou.
Knihovna nabízí zdarma veřejný internet registrovaným i neregistrovaným uživatelům.
Knihovna má bezbariérový přístup, 4 studijní místa a 1 počítač připojený k internetu.
Knihovna Vám nabízí nejen rozmanité služby, ale také příjemné prostředí pro Váš volný čas:
  • Navštivte akce, které pro Vás připravujeme.
  • Vychutnejte si také klid pro čtení.
  • Přijďte si jen tak posedět a odpočinout, nebo přemýšlet a tvořit.
  • Naplánujte si setkání s přáteli a známými.

Z našeho fondu si určitě vyberete. Najdete zde vše od časopisů, domácí i zahraniční beletrie přes dětskou literaturu, sci-fi a fantasy, hobby publikace, turistické průvodce až po slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu.
Samozřejmě se můžete připojit k Internetu.
Podrobněji v sekci Služby.
S výběrem, obsluhou počítače i jakýmkoli jiným dotazem Vám rádi pomůžeme!